Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

NOWY WÓJT W GMINIE FAJSŁAWICE ?

Utworzony przez Tadeusz, 6 października 2014 r. o 13:57
Zastanawiające bo w gminach sąsiednich wójt Fajsławic cieszy się nieposzlakowaną opinią, a większość mieszkańców właśnie jego przedstawia jako przykład dobrego gospodarza. Czyżby po raz kolejny "cudze chwalicie, swego nie znacie"? Pozdrawiam. Sąsiadka
Jak dobrze mieć sąsiada, Jak dobrze mieć sąsiada, On wiosną się uśmiechnie, Jesienią zagada, Pomoże ci w rachunkach, Pobawi się chmurami, Choć tęskni za tą panią, Co pachnie fiołkami.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Droga Leilo czy nie myślałaś o wstąpieniu do PiS? Myślę, że dogadałabyś się z Macierewiczem :D Widzę, że tworzenie teorii spiskowych i podburzanie ludu to Twoja specjalność. Pewnie masz w gminie swoich ludzi  :ph34r:  i stąd te rzetelne informacje... ale ja osobiście wolę te Twoje zabawne insynuacje niż tą tandetną poezję, którą nas raczysz :angry:
STOP ! Nie wiem gdzie zmierza ten świat Ale chyba to już nie mój kierunek To mnie razi jak prąd, ja chyba znowu wolę Iść pod prąd zamiast skakać w strumień Chyba  nie czuję tego co WY.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Leila tak wszystkim doradza a sama nie wie, że powinna zmienić lekarza rodzinnego na psychiatrę -_-
Musisz odnaleźć nadzieję i nie ważne , że nazwą Ciebie głupcem Musisz pozwolić, by sny sprawiły byś pamiętał , że Nic, naprawdę nic nie pomoże,  jeśli ty nie pomożesz dziś ciemności. Moja i Twoja nadzieja uczyni realny krok w chmurach Moja i Twoja nadzieja pozwoli uczynić dziś cuda.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A ja liczę jednak na to, że obecny wójt zostanie. Nie patrzę władzy na ręce przez mikroskop tak jak to robią "niezależne media" z serwisu informacyjnego fajsławice24 lecz przez pryzmat własnych doświadczeń i nie dam sie ogłupiać. Nasza gmina naprawdę ma się czym chwalić jednak nasz drogi redaktor naczelny skupia się głównie na negatywach i niepowodzeniach wójta chocby miał je wykopać spod ziemi. Ale cóż... są tacy, którzy skupiają się na dążeniu do własnego sukcesu i są też tacy, dla których największą satysfakcją jest niszczenie sukcesu innych...
Dziś możemy mieć tak wiele Ale po co niby nam jest aż tyle? Może czasem zamiast za wszelką cenę Biec na przedzie lepiej zostać w tyle? Podobno liczą się chwile tylko Bo podobno życie mija szybko Skoro tak, po co nam jeszcze większy pęd Jeszcze większy stres i to wszystko?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Marku, ależ oczywiście "w każdej komisji wyborczej wstawiony jest człowiek z tej sitwy". W dodatku w świetle obowiązującego prawa :excl: § 2. W skład obwodowej komisji wyborczej powołuje się: 1) od 6 do 8 osób spośród kandydatów zgłoszonych przez pełnomocników wyborczych lub upoważnione przez nich osoby;2) jedną osobę wskazaną przez wójta spośród pracowników samorządowych gminy lub gminnych jednostek organizacyjnych.   Moja misja na przyszłość: ciemny lud oświecać ;) 
W tej gminie naprawdę wszystko może się zdarzyć Można dostać po ryju lub głaskanym być po twarzy W marcu jak w garncu a w maju jak w raju Co jeszcze się zdarzy? Każdy orze jak może -do trzech razy sztuka Dwa razy nie wyszło - za trzecim oszukam Póty dzban wodę nosi - póki ucho się nie urwie Co ma wisieć nie utonie - każdy skończy kiedyś w trumnie..Pieniądze szczęścia nie dają ,ale lepszy rydz niż nic Miała babuleńka kozła rogatego - ale go zarżnęła Z głodu okrutnego Żeby kózka nie skakała , to by nóżki nie złamała Bo póki wilk jest syty , póty owca cała W tej gminie naprawdę wszystko może się wydarzyć.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Obudzili się poleceniu TCH. Szkoda tylko że niż są w stanie zdemontować żadnego zarzutu postawionego obecnemu wójtowi a jak go próbują zachwalać to piszą jedynie że gdzie indziej jest gorzej. Nie podając żadnych dowodów na swoje teorie. Tu klakierzy nie macie czego szukać.
Czy to Polska , czy Uganda - wszędzie działa propaganda.   Nie słychać tu ujadania, bo coraz bardziej szczelny knebel. Lepiej działa socjotechnika,teraz mamy wyższy szczebel. Wszystko wygląda inaczej,mamy coraz lepsze programy. Wszystko w białych rękawiczkach, bo mózg masz wyprany.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wójt zadłużył gminę i zadłużać będzie jeśli przejdzie w wyborach.Ten Pan nie potrafi się nawet publicznie wypowiedzieć na zabraniach i na sesjach jeśli ktokolwiek go Go o coś zapyta. Człowiek nie komunikatywny a żarty i kawały o d-pie już większości nie śmieszą i są żenujące , dno i mułu kilometr. Nie wiem jak to możliwe , że taki człowiek był aż 16 lat wójtem. Oczywiście sam od takiego koryta nie odejdzie bu tutaj jest jego raj.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Komu auto, komu chatę Komu awansować tatę Komu nie podawać ręki Kto jest winien,kto nie winien Kto na serce paść powinien Z kim nie wolno pić, z kim gadać Co we środy można jadać O kim milczeć , o kim pisać Oooooo Ale w koło jest wesoło Człowiek w pracy ,małpa w zoo Puste pole za stodołą Wójt zaprawia - ale dżez Jak naprawdę jest nikt nie wie Kornik ryje dziurę w drzewie Elektronik kradnie w Tewie A wójt pije ale dżez
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
http://daa.pl/katastrofa_na_skrzyowaniu   takie zycię niestety ; / Pijany facet Mariusz N. Potrącił 5 Nastolatków ! 2 dziewczyny nie zyją 2 chłopaków ciężko rannych.  1 dziewczyna uszła z tego bez zadrapania
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dyskusja jest ciekawa i wygląda że potrwa jeszcze kilkanaście dni.Jestem pod wrażeniem zaangażowania i dużego poczucia humoru. Pozdrawiam uczestników.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zastanów się i podejmij decyzję. Czy wybierając na Wójta kandydata Tadeusza Chruściela zakończą się rozrywkowo-handlowo - turystyczne wyjazdy na Słowację i Ukrainę za pieniądze podatników czyli nasze. Otóż nie zakończą ponieważ tej władzy takie wyjazdy spodobały się. Tańce , hulanki swawole na tych wyjazdach są normą i tego nie da się zmienić  bez zmiany Wójta. Najlepszym rozwiązaniem byłoby kazań im płacić za te wyjazdy ale żeby to zrobić należałoby zmienić szefa bo to on jest prowodyrem.Nie ma opowieści aby na tych wyjazdach bywał Pan Radosław Idzik , także jego wybór daje gwarancję na zmiany obyczajowe i w tym temacie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wypowiedzi uczestników forum są dość pikantne ale i konkretne. Daje się wyczuć troskę  o los swojej małej ojczyzny , jak również ważne dla społeczeństwa jest kto będzie tą ojczyzną zarządzał i czy jego moralne występki nie psują powagi tego urzędu. Ludzie chcieli by aby ich Wójt był pod każdym względem kryształowy i zastanawiają się  co takiemu wypada a co nie wypada , gdzie są granice których nie powinien przekraczać.Wybór będzie taką dopuszczalną średnią nie zalet a wad bo zauważam z dyskusji , że o zaletach kandydata niewiele się mówi. Co do wad to jednym odpowiadają pewne zachowania a inni nigdy takich nie zaakceptują.Wyniki wyborów w kraju pokazały , że z tymi moralnymi zachowaniami a w zasadzie z ich oceną było przedziwnie i to jest zastanawiające. Na przykład w Biłgoraju słynny z gazet poseł Szeliga wszedł do drugiej tury mimo , że prasa nagłośniła jego wizyty w agencjach towarzyskich w Lublinie i podrywy panienek na lotnisku w Rzeszowie. Według niektórych wyborców takie zachowanie jest oznaką jego zdrowotności albo każdy może popełniać błędy . Prawdopodobnie ten Pan nie wygra tych wyborów i jego sukces skończy się na pierwszej turze ale mimo wszystko jest to przypadek zastanawiający. Nieco lepszy numer jest w Olsztynie bo tam kandydat czekający na proces z zarzutami o molestowanie ma szansę wygrać z urzędującym prezydentem. Przy tak dużej ilości wyborców średnia ocena moralna jest zastanawiająca. Jeszcze kilka lat temu takie występki przekreśliłyby karierę takich Panów a dzisiaj niekoniecznie. O czym to świadczy i czy to dobrze czy źle nie wiem. Demokracja wybiera i nie zawsze wybiera dobrze bo jest to średnia. A ze średnią to jest jak w przeróżnych powiedzeniach. Ten co np. nie zdradza żony w ogóle to i tak w średniej demokratycznej zdradza , jak również średnio wszyscy wypijamy ileś tam litrów spirytusu rocznie. Ale czy ktoś nam obiecywał , że będzie sprawiedliwie. Nie - świat jest niesprawiedliwy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Idzie nowa władza.W wielu lubelskich gminach zmieniają się Wójtowie. Młodszy i ambitniejszy Wójt potrzebny i u nas od zaraz. Faktem jest że Wójt Tadeusz Chruściel wypada fatalnie w porównaniu chociażby ze swoimi sąsiadami . Nie da się poważnie traktować władzy , która z remontu jednej drogi cieszy się jak dziecko w piaskownicy . Urządza błazenadę , przecinanie wstęgi z asystą czy uroczyście odbiera dyplom po raz drugi ten sam za przyjazną oświacie gminę w sytuacji gdy remontu wymaga kilkadziesiąt innych dróg a szkoły wcześniej polikwidował a inicjatywie społecznej rzuca kłody pod nogi. Ludzi nie szanuje i uważa ich za idiotów .Mówi im że wiatraków nie będzie a w swoim piśmie do NIK pisze , że zawarte stanowisko Rady było tylko mistyfikacją przecież gdyby wiatraków miało nie być to Rada Gminy w Uchwale odrzuciłaby zmiany w studium a takiej sytuacji nie było. Ważna jest współpraca z lokalnymi przedsiębiorcami bo jest to jakiś potencjał ale dla  Wójta współpraca polegała na umarzaniu im podatków. Idąc tym tropem można przypuszczać , że nasze władze zabiegały o zablokowanie nam dotacji unijnych na inwestycje / np. solary /bo innego realnego wytłumaczenia nie ma. Najlepiej Wójtowi wychodzi kłamstwo i jego kłamstwa są powszechnie krytykowane.W tej sytuacji zadaniem dla Nowego Wójta jest aby mieszkańcy gminy Fajsławice poczuli się dumni ze swojej gminy a duma musi być oparta na prawdzie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To by była Gmina alkoholików.
         No i co Mówili to już dno - że się nie da Że już że na nic na nic Na nic nie ma żadnych szans Kiedyś widzieli go w jakiejś knajpie Z jakąś panną nieprzytomną szalał całą noc Rozdawał innym śmiech , a dla siebie trzymał łzy I nikt nie wiedział czemu - po co tak? Rozbijał lustra gdy wszystko dobrze szło Nie widział sensu - NO  I  CO .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Idzie nowa władza.W wielu lubelskich gminach zmieniają się Wójtowie. Młodszy i ambitniejszy Wójt potrzebny i u nas od zaraz. Faktem jest że Wójt Tadeusz Chruściel wypada fatalnie w porównaniu chociażby ze swoimi sąsiadami . Nie da się poważnie traktować władzy , która z remontu jednej drogi cieszy się jak dziecko w piaskownicy . Urządza błazenadę , przecinanie wstęgi z asystą czy uroczyście odbiera dyplom po raz drugi ten sam za przyjazną oświacie gminę w sytuacji gdy remontu wymaga kilkadziesiąt innych dróg a szkoły wcześniej polikwidował a inicjatywie społecznej rzuca kłody pod nogi. Ludzi nie szanuje i uważa ich za idiotów .Mówi im że wiatraków nie będzie a w swoim piśmie do NIK pisze , że zawarte stanowisko Rady było tylko mistyfikacją przecież gdyby wiatraków miało nie być to Rada Gminy w Uchwale odrzuciłaby zmiany w studium a takiej sytuacji nie było. Ważna jest współpraca z lokalnymi przedsiębiorcami bo jest to jakiś potencjał ale dla  Wójta współpraca polegała na umarzaniu im podatków. Idąc tym tropem można przypuszczać , że nasze władze zabiegały o zablokowanie nam dotacji unijnych na inwestycje / np. solary /bo innego realnego wytłumaczenia nie ma. Najlepiej Wójtowi wychodzi kłamstwo i jego kłamstwa są powszechnie krytykowane.W tej sytuacji zadaniem dla Nowego Wójta jest aby mieszkańcy gminy Fajsławice poczuli się dumni ze swojej gminy a duma musi być oparta na prawdzie
Za dużo czasu już minęło i za dużo prób To czas na przełom tylko teraz mogę zrobić ruch Odłącz aparat,bije serce, oddycham znów Dziś urodziłem się na nowo , nowy czuję głód Nowy świt, wstaje słońce tu Zostawiłem te dni gorsze i zapomniałem do nich dróg Idę tam gdzie mój cel i dobrze wiem Że jeśli nie ja sam - nikt nie zatrzyma mnie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zastanów się i podejmij decyzję. Czy wybierając na Wójta kandydata Tadeusza Chruściela zakończą się rozrywkowo-handlowo - turystyczne wyjazdy na Słowację i Ukrainę za pieniądze podatników czyli nasze. Otóż nie zakończą ponieważ tej władzy takie wyjazdy spodobały się. Tańce , hulanki swawole na tych wyjazdach są normą i tego nie da się zmienić  bez zmiany Wójta. Najlepszym rozwiązaniem byłoby kazań im płacić za te wyjazdy ale żeby to zrobić należałoby zmienić szefa bo to on jest prowodyrem.Nie ma opowieści aby na tych wyjazdach bywał Pan Radosław Idzik , także jego wybór daje gwarancję na zmiany obyczajowe i w tym temacie.
Ooooczy masz więc patrz. Oczy masz więc widzisz to co ja. I wiem, że to nie czas dogadywania. Choćby nie wiem co się działo, Musisz bronić swego zdania. Ty masz tego,dość, Powiedz prawdę. Podnieś dłoń, twoją dłoń, Bo to ważne. Wierzę w to , mocno w to, Że nie upadniesz, To nie my ,ale on będzie na dnie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja na zasadzie mniejszego zła zagłosuje na Idzika. Faktycznie to co wyrabiała Rada w tej kadencji urągało standardom demokracji. Radni stworzyli sitwę z wójtem i działali przede wszystkim na swoją korzyść. Miałem nadzieję, że pojawi się ktoś spoza układu ale niestety tak się nie stało. Wrońskiego i Lipę nie biorę pod uwagę bo brak im podstawowych kompetencji do kierowania gmina. Na Wrońskiego jest już za późno żeby się czegoś nauczyć, a Lipa jest za mało doświadczony, żeby dobrze zarządzać gminą. Niech idzie na razie do powiatu i tam się uczy, zobaczymy co z nim będzie za cztery lata.
I się zgadza bo wyniki wyborów są przełomem ale chcemy większego przełomu , chcemy wymiany Wójta. Widać ze ludzie mają dość patologii i stagnacji i dlatego wymienili większość radnych ale dopiero wymiana Wójta dokona pełnej zmiany władzy bo to tak naprawdę  to on był źródłem całego zła.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Idzie nowa władza.W wielu lubelskich gminach zmieniają się Wójtowie. Młodszy i ambitniejszy Wójt potrzebny i u nas od zaraz. Faktem jest że Wójt Tadeusz Chruściel wypada fatalnie w porównaniu chociażby ze swoimi sąsiadami . Nie da się poważnie traktować władzy , która z remontu jednej drogi cieszy się jak dziecko w piaskownicy . Urządza błazenadę , przecinanie wstęgi z asystą czy uroczyście odbiera dyplom po raz drugi ten sam za przyjazną oświacie gminę w sytuacji gdy remontu wymaga kilkadziesiąt innych dróg a szkoły wcześniej polikwidował a inicjatywie społecznej rzuca kłody pod nogi. Ludzi nie szanuje i uważa ich za idiotów .Mówi im że wiatraków nie będzie a w swoim piśmie do NIK pisze , że zawarte stanowisko Rady było tylko mistyfikacją przecież gdyby wiatraków miało nie być to Rada Gminy w Uchwale odrzuciłaby zmiany w studium a takiej sytuacji nie było. Ważna jest współpraca z lokalnymi przedsiębiorcami bo jest to jakiś potencjał ale dla  Wójta współpraca polegała na umarzaniu im podatków. Idąc tym tropem można przypuszczać , że nasze władze zabiegały o zablokowanie nam dotacji unijnych na inwestycje / np. solary /bo innego realnego wytłumaczenia nie ma. Najlepiej Wójtowi wychodzi kłamstwo i jego kłamstwa są powszechnie krytykowane.W tej sytuacji zadaniem dla Nowego Wójta jest aby mieszkańcy gminy Fajsławice poczuli się dumni ze swojej gminy a duma musi być oparta na prawdzie.
Ładnie podsumowane. Ale pamiętajmy, że Wójt pracuje na rzecz ludzi, a wielu ludzi lubi wypracowane w danym środowisku "standardy" nawet, jeśli te "standardy" nie do końca pasują do poziomu tygrysa unii europejskiej (za jakiego uznaje się Nasz kraj) z managerami zamiast samorządowców, gdzie wszelkie decyzje, zmiany, pomysły i kążdy krok managera dokumentowałyby wpisy na facebooku, twitterze, czy innym portalu, a każdą sesję rady można byłoby oglądąć w ramach streemingu na swoim smartfonie. Pytanie jednak, czy młodszy kandydat, taki powiedzmy tygrysek samorządowy będzie rzeczywiście potrafił rozmawiać z ludźmi. Wiemy, jaką czkawką odbił się dla ogromnej części Naszego kraju tak wypragniony kapitalizm. Młodszy, ambitniejszy nie musi znaczyć skuteczniejszy, a na pewno nie musi znaczyć, że bez planów na jakieś prywaty, intrygi, czy najzwyklejsze ludzkie błędy...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wyczytałem na forum , że jest w waszej gminie zainteresowanie szkoleniami szybowcowymi i postanowiłem zasięgnąć języka w tej sprawie. Podam Wam mglistą wiedzę na ten temat ale nie wygląda to zabawowo bo to jest poważniejszy temat. Takie szkolenia odbywają się w aeroklubach na terenie całej Polski i praktycznie już należałoby podjąć starania bo terminy szkoleń są podobne.Kursy zimowe kończą się w marcu a wiosenne rozpoczynają pod koniec maja.Generalnie szkolenia takie składają się z dwóch etapów:szkolenie teoretyczne i szkolenie praktyczne. Zajęcia teoretyczne obejmują łącznie około 60 godzin szkolenia na sali wykładowej,w hangarze i w warsztacie szybowcowym.Taki kurs kończy się egzaminem po zaliczeniu którego uczestnik otrzymuje ceryfikat , który uprawnia do szkolenia praktycznego. Szkolenie praktyczne trwa około 3 tygodni. Wymagania:Wiek minimalny 14 lat. Osoby niepełnoletnie muszą mieć zgodę notarialną opiekunów prawnych. Pierwszy lot po ukończeniu 16 roku życia. Potrzebny pozytywny wynik badań lotniczo-lekarskich.Najbliżej takie badanie można zrobić np. w LUXMED w Warszawie.Generalnie informacje o terminach szkoleń i formularze do wypełnienia są zamieszczone na stronach internetowych poszczególnych aeroklubów. Według informacji z Aeroklubu lubelskiego w Radawcu jest aktualnie ogłoszony nabór na szkolenie teoretyczne które według planu  ma  się rozpocząć  21 lutego 2015 roku , a Aeroklub Orląd w Dęblinie rozpocznie kurs teoretyczny 17 stycznia 2015 roku. Odnośnie kosztów to nie jest to tania zabawa i odsyłam do stron internetowych gdzie można wszystko wyczytać szczegółowo ale koszty samych lotów są spore. Podam jedynie , że kurs teoretyczny kosztuje 950 złotych a na początek należy wpłacić zaliczkę 300 złotych i podjąć  rozmowy.Nie wiem czy Rada Gminy przewiduje jakieś dofinansowanie i na jakich zasadach ale jeśli ten temat jest ważny i poważny to należałoby już rozmawiać z Panem Wójtem i nie czekać nawet do wyborów.Być może będzie stworzona grupa osób tylko z waszej Gminy , a może Wójt  jest już po negocjacjach z innym Aeroklubem odnośnie terminu i kosztów ale czas nagli i jeżeli jesteście zainteresowani rokiem 2015 to trzeba już działać bo inaczej rok wam ucieknie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A ja liczę jednak na to, że obecny wójt zostanie. Nie patrzę władzy na ręce przez mikroskop tak jak to robią "niezależne media" z serwisu informacyjnego fajsławice24 lecz przez pryzmat własnych doświadczeń i nie dam sie ogłupiać. Nasza gmina naprawdę ma się czym chwalić jednak nasz drogi redaktor naczelny skupia się głównie na negatywach i niepowodzeniach wójta chocby miał je wykopać spod ziemi. Ale cóż... są tacy, którzy skupiają się na dążeniu do własnego sukcesu i są też tacy, dla których największą satysfakcją jest niszczenie sukcesu innych...
Nie ma drugiego takiego i już nie będzie. Dobrze o tym wiem bo szukałam wszędzie. Jesteś dla nas tlenem życia , powietrzem. Teraz tylko Ciebie chcemy najwięcej.         Bo tylko ON jest naszą nadzieją.      Bo tylko ON jest nią.     Bo tylko ON zostanie tu z nami.    Bo tylko ON tylko ON.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 12 z 17

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...